Bámulatos kép - csillagok a világ tetejéről

2010. október 21. és november 9. között Molnár Krisztián vezetésével ellátogatott egy négytagú kis csapat a világ tetejére, a Himalájába, hogy csillagászati megfigyeléseket folytasson. Ott készítették ezt a csodás képet.

Az expedíció fő célja volt különféle csillagászati észlelések végzése 5300-5600 m magasságokban. A hely kiválasztása mellett a szélsőséges magasság adta körülmények és a fényszennyezés hiánya szólt.

A fényszennyezés modern korunk egyik nagy és kellemetlen "mellékterméke", amelyet főleg a csillagászattal szokás kapcsolatba hozni. Sokunknak talán úgy tűnik, hogy az egyre növekedő városi fényáradat egy természetes folyamat, amelyet az életvitelünk termel és el kell fogadnunk.

Azonban a valóság teljesen más.



Az expedíció egyik célja volt az is, hogy megmutassa a hétköznapi embereknek, hogy miről is maradunk le azáltal, hogy egyre több és több fényforrással szennyezzük be a csillagos egünket.

A fotó 4910 méter magasságban, 15 perc expozícióval készült. Igaz, az emberek ott is "használják a közvilágítást", amint az a képen látszik, de a Tejút mégis valahogy gyönyörűbb...
Forrás: csillagaszat.hu