Jobbik: ez a kormány bármit átvisz, amit akar

A Jobbik szerint azt a tendenciát lehet megfigyelni, hogy a kormánytöbbség a parlamenti bizottságokban folyamatosan leszavazza az ellenzéki módosító indítványokat, így a párt szerint azok még akkor sem kerülhetnek az Országgyűlés elé, ha a legnagyobb társadalmi igényeket elégítenék ki.

Gyenes Géza, az Országgyűlés egészségügyi bizottságának jobbikos alelnöke a parlament épületében tartott sajtótájékoztatón kifejtette: pártja egyetért azzal, hogy a közfeladatokat ellátó személyeket a jelenleginél még nagyobb védelem illesse meg, a Jobbik ugyanakkor ezt a védelmet - a kormánytöbbséggel ellentétben - nem csak a pedagógusokra, hanem az egészségügyben, a szociális ágazatban és gyermekvédelmi ágazatban dolgozókra, illetve a tűzoltókra és a polgárőrökre is kiterjesztené.

Hozzátette: a Jobbik javaslatát kedden az Országgyűlés mellett az alkotmányügyi és az emberi jogi bizottság sem támogatta, holott az "előterjesztők is érezték, hogy hibáztak" az érintettek körének kiválasztásában, de a "kétharmados gőgjük" nem engedte, hogy ezt a hibát kijavítsák.
A parlament kedden szavazott a büntető törvénykönyv (Btk.) módosításához benyújtott módosító indítványokról. Az előterjesztés szigorúbban büntetné a tanárokkal szemben elkövetett erőszakos bűncselekményeket.

A sajtótájékoztatón szintén részt vevő Gaudi-Nagy Tamás arról beszélt, a kormánytöbbség ahelyett, hogy hatályon kívül helyezte volna a holokauszttagadás büntethetőségét, mint a "diktatúra egyik önkényuralmi jogszabályát", csupán egy további elemet, a kommunista rendszerek által elkövetett népirtások tagadásának tiltását építette be a Btk.-ba.

"Senki sem vitatja, hogy a kommunista rendszerek áldozatainak száma jelentősen meghaladja a holokauszt áldozatainak számát", és ettől a módosítástól még nem lesz kevésbé korlátozva a véleménynyilvánítás, valamint a tudományos kutatások és a történelmi vita lehetőségének szabadsága - fűzte hozzá.

Az Országgyűlés alkotmányügyi bizottságának tagja emlékeztetett: a parlament a Bajnai-kormány utolsó parlamenti időszakában fogadta el a Btk. azon módosítását, amely három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő a holokauszttagadás.

A jobbikos politikus szerint ez egy, a világban nagyon ritka, a véleménynyilvánítás szabadságát súlyosan csorbító, alkotmányellenes eszköz.

Megjegyezte: az LMP-s Schiffer András is a Jobbikéval megegyező tartalmú módosító indítványt nyújtott be ebben a kérdésben, mondván a véleménynyilvánítási szabadság sokkal többet ér, mintsem ideológiai frontok mentén korlátozzák a szabad viták lehetőségét.

Gaudi-Nagy Tamás egy másik módosító indítványában azt kezdeményezte, hogy a politikai szabadságjogaikat gyakorlókat ne kelljen biztosan letöltendő börtönbüntetésre ítélni. A politikus szerint ugyanis egy "forró fejű tüntető, aki a társát védi meg egy rátámadó rendőrtől, abban a vélelemben, hogy ő jogszerűen cselekszik" társadalmilag kevésbé veszélyes cselekményt követ el, mint azok, akik egy "kis faluban egy intézkedő rendőrjárőrre szamurájkarddal és botokkal" támadnak.
Forrás: MTI