Már az ókorban is panaszkodtak az adók miatt

Már az ókorban is panaszkodott a lakosság a túlzott adóztatás miatt - erről tanúskodik az az 1700 éves sztélé, amelyet Törökországban találtak egy római város feltárása során.

Antalyában, Kumluca körzetben tárják fel török régészek Rhodiapolis római város maradványait. Magáról a városról kevés adat maradt fenn, az Akdeniz Egyetem régészei eddig a település vízvezetékét, egy kis színházat, Aszklépiosz (Aesculapius), a gyógyítás istenének a szentélyét, templomokat, valamint szarkofágokat tártak fel - olvasható a Today,s Zaman török lap online kiadásában (http://www.todayszaman.com.tz).

Az egyik legérdekesebb lelet egy faragott kőlap, sztélé, amely egy üzenetvivőnek állít emléket. A város lakossága a Kr.u. III. században túl magasra tartotta mind a kereskedelmet sújtó adókat, mind az egyéni bevételeikre kirótt közterheket. Így a közösség egyik tagját küldték Rómába, hogy Septimus Severus császárnál (Kr.u. 193-211) kérvényezze az adók mérséklését.

Az üzenetvivő sikeresen teljesítette küldetését, a császár kegyesen fogadta alattvalói kérését. A hírnök tiszteletére emelték Rhodiapolis lakói a sztélét.
Forrás: MTI