Mire jó a metróalagút?

Húsz méter mélyen, az épülő Rákóczi téri 4-es metró állomásán adott koncertet a Keep Floyding zenekar péntek este; a bevételt a fogyatékkal élő fiatalokból álló dombóvári Reménysugár zenekarnak ajánlották fel.

A Pink Floyd-számokat játszó együttes koncertjére a DBR Metró Projekt Igazgatóság közlése szerint kevesebb, mint egy nap alatt kelt el mind a négyszáz jegy. Ahogy a Pink Floyd Pompei amfiteátrumában 1972-ben, úgy a Keep Floyding is grandiózus és nem mindennapi helyszínen akart koncertezni.

A mintegy két órás koncerten a Dark side of the moon album összes számán kívül felcsendültek a legismertebb Pink Floyd számok is, így a The Wall több dala is.
Nem ez az első alkalom, hogy a DBR Metró Projekt Igazgatóság, illetve az állomás kivitelezője, a Swietelsky modern kulturális kezdeményezést támogat.

Ugyanezen az állomáson volt már képzőművészeti kiállítás a vásárcsarnok felőli oldalon, tavaly nyár óta egy grafitti világverseny legjobb alkotásai tekinthetők meg az építkezést körülvevő palánkokon, de volt már az állomáson borkóstoló, sőt föld alatti színházi előadás is. A mostani koncerthez is sikerült megnyerni az állomást építő projekttársaság anyacégét, a Swietelsky Magyarországot, amely vállalta a költségeket.

A DBR közlése szerint néhány napja a Bocskai úti megálló egy majdani üzemi helyiségében nyílt kiállítás a metróépítést bemutató festményekből, illetve fotókból, de a tervek szerint hamarosan egy, a Szent Gellért téri palánkokon látható óriásképhez hasonló alkotás kerül majd ki a Fővám téri állomás Duna felőli betonfalára is, színesítve a budapesti városképet.

Az állomás egyébként szerkezetileg közel 90%-os készültségű, a rendezvény pedig lehetőséget kínált arra, hogy a nagyközönség ilyen különleges keretek között megtekinthesse, hol tart a kivitelezés.
Forrás: MTI