A terrorizmus elleni harc jövője

Pesszimista a terrorizmus elleni harc jövőbeni eredményeit illetően az Egyesült Államok Montana Egyetemének e témával foglalkozó professzora. Terry Weidner erről hétfőn, a Globális terrorizmus három kontinens szemszögéből című konferenciát megelőző sajtót

Vannak új módszerek és technológiák, melyekkel részsikereket el lehet érni, de a terroristák rengeteg féle úton és módon építik világukat, nekünk pedig túl sok olyan támadási felületünk van, amiket nem tudunk megvédeni - mondta a professzor.

Úgy vélte: "nincs könnyű megoldás, mert a probléma összetett és nagyon mélyen gyökerezik". Az embereknek tisztában kell lenniük a terrorizmus kiváltó okaival. Meg kell érteniük, ez nem pusztán vallási harc. Összefügg a szegénységgel, felvet egy csomó gazdasági és társadalmi kérdést. Visszaszorításához nem elegendő a fegyver, komoly pénzügyi háttérrel bíró programokra van szükség.

Koltai Dénes, a Pécsi Tudományegyetem (PTE) felnőttképzési karának dékánja arról szólt, hogy a terrorizmus elleni harcban nélkülözhetetlen a titkosszolgálatok összefogásának erősítése.
Hozzátette: ebben a munkában fontos Magyarország részvétele is, hiszen terrorcselekményektől a világ minden pontján lehet tartani.

A PTE és a Montana Egyetem szervezésében meghirdetett Globális terrorizmus három kontinens szemszögéből című pécsi konferencián hét ország mintegy százharminc szakembere vesz részt, hogy elemezze a terrorizmust éltető, alakító társadalmi, gazdasági, kulturális hatásokat.

A rendezvény helyszíne, az egyetem épülete előtt a Pécs melletti Tubes-hegyre tervezett katonai lokátort ellenző civilek mintegy húsz aktivistája demonstrált. A tüntetők angol nyelvű szórólapokon hívták fel a résztvevők figyelmét arra, hogy az emberek egészsége és a környezet védelme szempontjából veszélyesnek tartják a beruházást.

Forrás: MTI