"Nagyon jó módszer, amikor a bíróságok függetlenségére hivatkozva azt a látszatot igyekszünk kelteni, hogy Magyarországon nincsenek politikai perek" - mondta Thürmer arra a kérdésre válaszolva, miért a kormányfőhöz fordulnak egy bírósági eljárás miatt.
Mint hangsúlyozta: ellenük csak "politikai jellegű" eljárást lehet folytatni, tekintettel arra, hogy ők maguk is politikai erőt jelentenek.
A politikus szerint a Munkáspárt elnökségének bíróság elé citálása az alapvető demokratikus normák semmibe vételét, véleménynyilvánítási joguk csorbítását jelenti; Thürmer Gyula elmondta, az aláírók ezt a párt elleni "bosszúszomjas támadásként" értékelik, valamint "támadásként mindazok ellen, akik fel merik emelni hangjukat a Gyurcsány-kormány tisztességtelen, bűnös, néppusztító és nemzetpusztító politikájával szemben".
Thürmes Gyula emlékeztetett arra is, hogy a pártjukkal szembeni eljárás ellen tiltakozva korábban az olasz szenátus 32 tagja és több közéleti személyiség, a múlt héten az Európai Parlament 22 képviselője, kedden pedig húsznál is több cseh honatya írt alá petíciót.
A parlamenten kívüli politikai erő elnöksége ellen azért kezdeményezett nagy nyilvánosság előtt elkövetett rágalmazás miatt eljárást Gatter László, a Fővárosi Bíróság elnöke, mert a testület egy tavalyelőtti közleményében politikainak minősítette a belső ellenzék kizárt tagjainak kizárását megsemmisítő és a pártkongresszus megismétlését elrendelő ítéletét.
Thürmer Gyula augusztus 21-i sajtótájékoztatóján beszélt arról, hogy hetven-nyolcvan külföldi baloldali szervezetet kért fel a Magyar Kommunista Munkáspárt, hogy tiltakozzanak a kormánynál a szervezet teljes elnökségét a vádlottak padjára ültető eljárás ellen.