2024. március 28. - Gedeon, Johanna

Két arany és egy bronz - eddig

Két arany- és egy bronzéremmel kezdtek a magyar válogatott tagjai a Belgrádban zajló uszonyosúszó-világbajnokságon.
2018. július 17. kedd 11:17 - HírExtra

A Nemzeti Versenysport Szövetség (NVESZ) keddi tájékoztatása szerint a világcsúcstartó Senánszky Petra esélyeshez méltó versenyzéssel, 46.33 másodperces idővel nyerte meg a 100 méteres uszonyos gyorsúszás hétfő esti döntőjét. Ugyanebben a számban Varga Krisztina az ötödik helyet szerezte meg.

A 400 méteres felszíni úszás fináléjában is két magyar volt érdekelt: Bukor Ádám 2:58.22 perces idővel ért célba, s lett aranyérmes, míg Mozsár Alex negyedikként zárt.

A Stadler Bence, Halmin Matthew, Varga Krisztina, Senánszky Petra alkotta kvartett is dobogóra állt Belgrádban, miután a 4x100 méteres mix uszonyos gyorsváltóval a harmadik helyen végzett az oroszok és az ukránok mögött.