2024. április 20. - Tivadar

Szinte minden a felhőkben lesz

A teljes adatközponti forgalom 92 százaléka felhőalapú lesz 2020-ra, a globális felhőalapú adatforgalom csaknem négyszeresére, 3,9 zettabájtról 14,1 zettabájtra nő - derül ki Cisco kutatásából, amely a globális felhő alapú és adatközponti forgalommal kapcsolatos trendeket vizsgálja.
2017. január 4. szerda 15:33 - HírExtra
 

A Cisco Magyarország szerdai közleményében hangsúlyozza: a fejlett felhőalkalmazások bevezetéséhez szükséges vezetékes és mobilhálózatok teljesítményét vizsgálva Magyarország kiemelkedő eredményekkel rendelkezik. A mobilhálózatoknál a régió átlagát meghaladóak az értékek, az átlagos letöltési sebesség a régiós átlag csaknem háromszorosa, a feltöltési sebesség pedig a második leggyorsabb.

A Cisco global cloud index szerint az adatok tárolása az eszközökről egyre inkább eltolódik a felhő irányába, ezért az adatközpontok tárolási kapacitása csaknem ötszörösére, 382 exabájtról 1,8 zettabájtra nő 2020-ra. (Egy zettabájt ezer milliárd gigabájttal egyenlő, ennyi adat 250 milliárd DVD-re fér rá. Egy exabájt egymilliárd gigabájttal egyenlő, ennyi adat 250 millió DVD-re írható rá.)



Egyre több fogyasztó használja majd a felhőt adattárolásra, 2020-ra az internetezők 59 százaléka használ személyes felhőalapú adattárolást, míg 2015-ben ez 47 százalék volt. A fogyasztói felhő tárolási forgalom 1,7 gigabájt lesz havonta, míg 2015-ben ez a mennyiség havonta csak 513 megabájt volt.

600 zetabájt!!!

Az előrejelzés szerint globálisan az IoT (Internet of Things) által generált, de nem szükségszerűen tárolt adatok 2020-ra el fogják érni az évi 600 zettabájtot. Ez 275-ször magasabb, mint az adatközpontokból a végfelhasználók vagy eszközök felé irányuló várható forgalom, és 39-szer nagyobb, mint a teljes várható adatközponti forgalom.

A nyilvános felhő gyorsabban nő majd, mint a privát felhő, 2020-ra a felhőalapú munkafolyamatok 68 százaléka már nyilvános, míg 32 százaléka privát felhőalapú adatközpontokban zajlik.

Az adatközponton belül zajló üzleti munkafolyamatok aránya 79-ről 72 százalékra csökken. Ezek 29 százalékát számítástechnikai műveletekre, 24 százalékát pedig együttműködésre használják majd, további 22 százalék az adatbázisok, az elemzés, illetve az IoT területéről érkezik.

Az adatközpontok teljes munkafolyamatainak 28 százalékát a fogyasztókhoz kapcsolódó adatforgalom generálja majd 2020-ra. Ezen belül a munkafolyamatok növekedését elsősorban videóstreamelés (34 százalék), a közösségi médiával kapcsolatos munkafolyamatok (24 százalék), valamint a keresés (15 százalék) generálják majd.
Forrás: MTI
Kapcsolódó cikkeink
További cikkeink
Legfrissebb hírek
Legolvasottabb hírek
Legfrissebb írásaink
Legolvasottabb írásaink
Szavazás Gazdaság / HR témában
Ön miként vélekedik a magyar gazdaságról?
A gazdaságunk szárnyal, határ a csillagos ég!
A gazdaságunk bár a levegőben van, magassága legfeljebb másfél méter, sebessége egy csigával azonos.
A gazdaságunk valaha szárnyalt, jelenleg a sütőben sül, zöldségkörettel.
A reformok működnek
ÁLLÍTSA BE A DÁTUMOT ÉS MEGTUDJA MI TÖRTÉNT AZNAP A VILÁGBAN
A HírExtra különleges időgépével nem csupán egyetlen hírre, de az adott nap teljes híranyagára rátalálhat, az oldal fennállása óta.
Dátum: - - Idő: -
FOTÓTÁR
Felkapcsolták a margitszigeti futókör LED-világítását