2024. április 24. - György

Titkosított DDoS támadás érkezik WordPress-en keresztül

A Wordpress nyílt forráskódú, PHP-alapú tartalomkezelő és blog-rendszeren keresztül titkosítással észleltek támadást, amely az oldal sebezhetőségét használta ki.
2016. december 1. csütörtök 07:26 - HírExtra
A Kaspersky Lab idei harmadik negyedéves DDoS jelentése szerint növekedett a titkosított támadások száma. Az ilyen támadások nagyon hatékonyak tudnak lenni, mivel nehezen beazonosíthatóak az oldalakat érő folyamatos kérések között. Legutóbb a Wordpress nyílt forráskódú, PHP-alapú tartalomkezelő és blog-rendszeren keresztül titkosítással észleltek támadást, amely az oldal sebezhetőségét használta ki.

A WordPress 2014 óta érzékel trackback jellegű támadásokat, amikor a támadók azt a funkciót használják ki, hogy az oldalakkereszthivatkozásokat hozhatnak létre az egyes bejegyzések között. Ilyenkor az áldozat erőforrásait megtámadják egy külső, sebezhető szerveren keresztül. Ezek a támadások különösen a tartalomkezelő oldalak ellen irányulnak. Ezt a funkciót úgy tervezték, hogy automatikusan értesítést küld a szerzők bármely tevékenységéről, többek között aktuális bejegyzéseikről. A bűnöző küld egy speciálisan létrehozott HTTP kérést ezekre a webhelyekre és egy hamis visszatérési címet ad meg, az áldozatét, aki fogadja az érkező kéréseket.

Olcsó, egyszerű

Ez azt jelenti, hogy ilyen módszerrel viszonylag olcsón és egyszerűen lehet egy HTTP GET „elárasztó” botnet nélküli erős támadást szervezni. A HTTP egy kérés-válasz alapú protokoll kliensek és szerverek között. A kommunikációt mindig a kliens kezdeményez. A User Agent jellemzően, de nem feltétlenül webböngésző. Ennek ellenére a felerősített HTTP GET kérésnek van egy speciális tulajdonsága, ami lehetővé teszi a rosszindulatú parancsosorok eredményes azonosítását és blokkolását a teljes adatforgalmon.

A legutóbbi támadás, amelyet a kibertanácsadó cég szakértői azonosítottak hasonló módszert használt, mégis különbözött a "klasszikus" WordPress pingback támadásoktól abban, hogy HTTPS helyett HTTP-n zajlott. 



"A titkosítás használata megnehezíti a támadás érzékelését és blokkolását, mivel megköveteli a forgalom dekódolásához, hogy elemezni lehessen az adott kérés "tiszta" avagy "spam”jellegét.” – magyarázza Kirill Ilganaev, a Kaspersky Lab DDoS Védelem részlegének vezetője.

"Ugyanakkor, egy ilyen támadás nagyobb terhelést okoz a támadott erőforrás hardverén, mint egy hagyományos, mert a titkosított kapcsolat létrehozásához "bonyolult"matematika használatára van szükség. Másik nehézsége abban rejlik, hogy a modern titkosítási mechanizmusok nem teszik lehetővé harmadik fél hozzáférését a forgalom tartalmához. A titkosított DDoS támadások növekvő népszerűsége miatt a biztonsági megoldásokat felül kell vizsgálni szűrőalgoritmusok segítségével a fogyasztók védelmének érdekében.”
Forrás: Factory Communications
Kapcsolódó cikkeink
További cikkeink
Legfrissebb hírek
Legolvasottabb hírek
Legfrissebb írásaink
Legolvasottabb írásaink
Szavazás Tudomány témában
Ön szerint mi okozta a koronavírust?
Egyszerű véletlen
Az állatok és emberek közt megnövekedett találkozásszám
Kína terjesztette gazdasági előnyökért
Trump áll mögötte
Nem tudom, de nem lehet véletlen
ÁLLÍTSA BE A DÁTUMOT ÉS MEGTUDJA MI TÖRTÉNT AZNAP A VILÁGBAN
A HírExtra különleges időgépével nem csupán egyetlen hírre, de az adott nap teljes híranyagára rátalálhat, az oldal fennállása óta.
Dátum: - - Idő: -
FOTÓTÁR
Felkapcsolták a margitszigeti futókör LED-világítását