2024. március 28. - Gedeon, Johanna

Kovács Emese továbbjutott

Kovács Emese gyengébbik pillangószámában, 100 méteren továbbjutott a legjobb 16 közé.
2008. március 21. péntek 12:42 - Hírextra

A 17 éves magyar - aki a decemberi, debreceni rövidpályás Eb-n 200-on ezüstérmes volt - Eindhovenben 59.90 másodperc alatt ért célba, amivel egyfelől olimpai B szintet ért el, másfelől 14.-ként jogot szerzett az esti elődöntős szereplésre.

Kiesett ugyanakkor Dara Eszter (1:00.64 perc, 26. hely), a gyorsváltóban érdekelt Tompa Orsolya pedig nem állt rajthoz.

A férfiak maratoni számában, 1500 m gyorson Verrasztó Dávid jóval az olimpiai B szinten belül úszott, ám balszerencséjére a 15:26.72 perc csak a kilencedik helyhez volt elég, vagyis éppen kiszorult a döntőből.